PROGRAMLAR

Kiev Ulusal Taras Şevçenko Üniversitesi

Ukrayna / Kiev
1000 dolar dan başlayan fiyatlar 2
Harita Video
Ülkeler
Programlar
Bölümler
Fiyat Aralığı
Kiev Ulusal Taras Şevçenko Üniversitesi
DÜNYA SIRALAMASINDA 411-420. SIRADA

1834 yılında kurulan üniversitenin ismi birçok kez değiştirilmiştir. Üniversite 14 akademik bölüm ve 4 enstitüsü bulunmaktadır. Üniversitenin 20.000 civarında öğrencisi bulunmaktadır.

Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi’nin bünyesinde 14 fakülte, 5 Enstitü bulunmakla birlikte, 120 ülkeden 20.000 yabancı öğrenci üniversiteden mezun olmuştur. Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi’nin hazırlık bölümü, Ukrayna’da en iyisidir. Her yıl yaklaşık 1.000 yabancı öğrenci hazırlık bölümünde eğitim görmektedir.

Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi; bugün ayrı bir araştırma profili ile klasik bir üniversite ve Ukrayna’nın önde gelen çağdaş akademik ve eğitim merkezidir.

Klasik bir araştırma Üniversitesi olarak yüksek statüsü, personelinin çok sayıda akademik başarıları ile desteklenmektedir.

Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi personeli Devlet Bilim ve Teknoloji alanında Ukrayna Ödüllü, Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi Ödülleri ve bilim ulusal akademiler ile özellikle tanınan resmi başarılarının geniş bir yelpazesine sahiptir.
  • Hakkında
  • Bölümler
  • Fiyatlar
  • Konaklama
  • Giriş şartları
  • Galeri
  • Harita
Kiev Üniversitesi, Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi 1834 yılında kurulmuştur. Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi Ukrayna’nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilir.

Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi ÖSS sınav şartı aramamaktadır. Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesibölümleri okumak için meslek lisesi veya lise diploması yeterli olmaktadır. Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi taban puanları yoktur.

Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi bölümleri öğrenci sayısı yaklaşık 20 000’dir. Kiev Üniversitesi, Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi eğitim dili Ukraynaca ve Rusçadır.
Taras Shevchenko National University of Kiev, Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi dünyanın önde gelen akademik ve araştırma kurumları ile güçlü uluslararası bağlantılar kurmuştur. Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi 51 ülkede 145 üniversite ve 15 uluslararası örgüt ve kuruluşlar 160 ortaklık anlaşmaları vardır.
Taras ShevchenkoUlusal Üniversitesi bölümleri YÖK denklik vardır.

Taras ShevchenkoUlusal Üniversitesi bölümleri fiyatları Rusça ve Ukrayna dillerine göre değişmektedir. Taras ShevchenkoUlusal Üniversitesi fiyatları yabancı dillerinde yüksektir.
Yabancılar için Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Hazırlık Fakültesi 1960 yılında kurulmuştur.
Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi öğrenci konaklama konforlu yurtları, bilgisayar kulüpleri, spor tesisleri, kafeteryalar ve dans salonları ile bir kampüs tarafından sağlanmaktadır.

Kiev Üniversitesi, Kiev Milli Taras Shevchenko Üniversitesi Hazırlık Bölümü yurt kompleksi iki odalı bölümde düzenlenmiştir 1000 kişi kapasiteli iki yurdu bulunmaktadır. Her bölüm mobilya bireysel seti ile iki oda (çift kişilik oda ve üç kişilik oda) oluşmaktadır. Her bölümde lavabo, tuvalet ve bir banyo vardır. Her odada bir buzdolabı bulunmaktadır.
Eğitim dili İngilizce olan bölümler:

TIP
Uluslararası Hukuk

Fakülteler

Kimya Fakültesi
Bilgisayar Bilimleri ve Sibernetik Fakültesi
Ekonomi Fakültesi
Coğrafya Fakültesi
Tarih Fakültesi
Bilgi Teknolojileri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mekanik ve Matematik Fakültesi
Felsefe Fakültesi
Fizik Fakültesi
Psikoloji Fakültesi
Radyo Fizik Fakültesi, Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri
Sosyoloji Fakültesi

Enstitüler

Biyoloji ve Tıp Enstitüsü
Jeoloji Enstitüsü
Yüksek Teknolojiler Enstitüsü
Uluslararası İlişkiler Enstitüsü
Gazetecilik Enstitüsü
Ukrayna Devlet İdaresi Enstitüsü
Filoloji Enstitüsü
Hazırlık sınıfı (rusça, ukraynaca, ingilizce) - 1900 dolar
Bölüm ücretleri - yıllık 1000-4000 dolar arası

Detaylı fiyat bilgilerini danışmanımıza sorabilirsiniz
Aylık konaklama ücretleri:

Yurt - 20-50 dolar arası
Kiralık ev - 150-400 dolar arası

Hazırlık sonrası sınavların başarılı olarak geçilmesi
ÜCRETSİZ KATALOĞUMUZUİNDİREBİLİRSİNİZ
FİYAT TEKLİFİ İSTE
SIKÇA SORULANSORULAR
BİZE SORU SORABİLİRSİNİZ
İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational