PROGRAMLAR

Bahçeşehir Üniversitesi

Türkiye / Istanbul
6000-1200 $ 2
Harita Video
Ülkeler
Programlar
Bölümler
Fiyat Aralığı
Bahçeşehir Üniversitesi

“İstanbul’un Kalbinde” sloganına yakışır bir üniversite Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)... Beşiktaş’ta boğazın kenarındaki ana kampüsünde günün erken saatlerinde başlayan ve neredeyse tam gün süren bir hareketlilik var. Üstelik üniversitenin hemen her noktasında bir etkinliğe rastlamanız mümkün.

 

BAU’nun kapısından girdiğinizde gözünüze ilk çarpan şey üniversitemizdeki yabancı öğrenci sayısının fazlalılığı olacak. Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin’e, Fransa’dan Güney Kore’ye kadar uzanan geniş bir coğrafyadan bini aşkın yabancı öğrencimiz okuyor BAU’da. Niçin BAU’yu tercih ettiklerini sorduğunuzda ise yanıtlar aynı: “Merkezi konumu ve uluslararası gücü”. BAU’nun konumu ortada. Uluslararası alandaki çalışmalarını anlamak içinse üniversite kampüsümüzde ya da web sitemizde kısa bir tur yapmanız yeterli olacak.

 

BAU, öğrencilerine “Kampüsüm Dünya” çatısı altında dünyanın çok farklı noktalarında eğitim alma şansı sağlıyor. Üstelik bunu da Berlin, Toronto, Washington DC, Hong Kong, Roma, Silikon Vadisi, Boston gibi kendi kampüs ve akademik merkezlerinde yapıyor. “BAU Abroad” birimi eğitimine BAU’nun yurtdışı kampüslerinde devam etmek isteyen öğrencilerine programlarla ilgili tüm desteği sağlıyor. BAU’da bölümünüzle ilgili bir dersi İstanbul’da ya da Berlin’de, Roma’da ya da Washington DC’deki BAU kampüslerinde alma olanağınız var. Ayrıca her akademik yılın sonuna doğru BAU’nun yurtdışı yaz programlarına başvuru yapma şansına da sahipsiniz. Örneğin New York’ta medya ve iletişim alanında, Washington DC’de siyasal iletişim üzerine, teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi’nde dijital medya ve pazarlama konusunda, Hong Kong’da iş dünyası ve inovasyon başlığında eğitim programlarımız açılıyor. Üstelik BAU’nun yurtdışı yaz programları yalnızca kendi öğrencimize değil, tüm dünyadan öğrencilere açık!

 

BAU’ya ulaşım ise oldukça kolay. İstanbul’un Kalbinde yer alan Beşiktaş ve Galata kampüslerimiz arasında kendi teknelerimizle öğrenci ve akademisyenlerimize ücretsiz ulaşım imkanı sağlanıyor. BAUPORT adını verdiğimiz ve tamamen öğrencilerin kullanımına tahsis edilmiş yemyeşil bir alan ve sonunda ise Boğaz’la buluştuğunuz bir koydan kalkıyor teknemiz. Beşiktaş’taki kendi iskelemizden günün belli saatlerinde hareket eden bu teknelerle Galata’daki diğer kampüsümüze keyifli bir yolculukla ulaşmak mümkün. Böylece öğrencilerimiz yoğun İstanbul trafiğine takılmadan, üstelik deniz havası alarak kampüsten kampüse geçebiliyor. Galata’daki kampüsümüz ise özellikle iletişim fakültesinin yeni medya alanındaki çalışmalarına ev sahipliği yapıyor. Dijital medyadan tablet yayıncılığa, yine dijital oyun atölyesinden haberciliğin esaslarının öğrenildiği haber masasına kadar pek çok atölye var Galata’da.

 

BAU’da yalnızca öğrencilere değil mezunlara ve mezun adaylara yönelik programlar da düzenleniyor. Mezunlar Ofisimiz tarafından yıl boyunca düzenlenen eğitimler ve etkinliklerle her geçen yıl büyüyen BAU ailesi mezun olduktan sonra bile güçlü bağlarını sürdürüyor.

 

Sizi de BAU ailesinin bir parçası olmaya davet ediyoruz…

  • Bölümler
  • Fiyatlar
  • Konaklama
  • Giriş şartları
  • Galeri
  • Harita
Tuition fee for undergraduate international students registered in 2015-2016 academic year: 7900 USD per year including taxes. It will remain constant throughout your study at BAU.

Only for Medicine School, the cost of tuition for international students is 25,000$  per year. Partial scholarships may be available based on the final interview.

Preparatory school students are considered as undergraduate students

Tuition fee for Graduate International students registered in 2015-2016 academic year: 12.000 USD for all program including taxes. Students can pay it in 3 installments.

Tuition fee for PHD International students registered in 2015-2016 academic year: 40.000 TL for all program including taxes. Students can pay it in 3 installments.”

Please note: accommodation, meal, transportation, school supplies are not included in the fee

Any payment method is acceptable in 2 installments. The first tuition fee payment will be reduced with the deposit amount that has already been paid.  
Aile yanı 
aylık yemeksiz 700 tl
aylık yemeklı 850 tl


You can find the detailed information about the dormitories with this link: http://yurdum.bahcesehir.edu.tr/

Please click to registration to Republica : http://www.republika.com.tr/registration?lang=en

Bachelor

English Requirements

If English is not your first language, or you do not have an internationally recognised English qualification, you will need to provide evidence of your English language ability. You can bring one of the internationally recognized test results or you can take the proficiency test of Bahçeşehir University (For Undergraduate Programs Min. Score: 60-Graduate Programs Min. Score: 65)

Internationally Recognised Test Results

 

TOEFL (For Undergraduate Programs Min. Score: IB 74, CB 203, PB 537-Graduate Programs Min. Score: IB 79, CB 213, PB 550)

IELTS (For Undeergraduate Programs Min. Score: 6-Graduate Programs Min. Score: 6,5)

FCE (For Undergraduate Programs Min. Score: B)

TOEIC (Min. Score: 785)

 
Master degree

English Proficiency: TOEFL (min score: IBT 79) “IELTS (min score 6.5)” , BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY EXAM * (65, for TEFL Program min score:85, for Educational Tech. Program min score: 75)

TOMER (B2 or C1, for applications to the programs in turkish)

*(Students, with no official or valid English Proficiency Exam Score, are allowed to take the Proficiency Exams administered by Bahcesehir University. Applicants planning to take this exam have to respond YES to the relavant question on the On-Line Application Form).)

GRE/GMAT isn’t required for application to the master’s programs.

After sending us your documents, they will be evaluated by the program coordinator. If admitted to the program, you will get the Acceptance and Consulate Letters along with which you will apply for the student visa before coming here.

The master programs last 2 years. The courses, except weekend programs (friday night and all saturday), are held  in the weekdays between 19:00pm-22:00 pm.
ÜCRETSİZ KATALOĞUMUZUİNDİREBİLİRSİNİZ
FİYAT TEKLİFİ İSTE
SIKÇA SORULANSORULAR
BİZE SORU SORABİLİRSİNİZ
İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational