KAMPANYALAR

Rusya'da Üniversite


Rusya'da Üniversite listesi için TIKLAYIN

Rusya’da yüksek egitim uygun maliyetli, yüksek kalitede ve son derece zengin bir deneyimdir.

Rusya; bilim ve teknolojiye özel bir odak göstererek, yüksek egitim sunan diger ülkeler arasinda yerini kanitlamaya basladi. Rusya’nin bilim ve teknoloji egitimine verdigi yüksek önem sayesinde, ülkenin tip, matematik, bilim, uzay ve havacilik arastirma konularindaki egitimi halen yüksek kalitede. Buna bagli olarak Rusya üniversiteleri, yüksek sayida uluslararasi ögrenci agirliyor.

“Yabanci yatirimcilar için devasa bir potansiyel olan Rusya hizla gelisiyor”

Egitim olanaklari

Toplamda Rusya’da 880’in üzerinde yüksek egitim kurumu yer alir ve uluslararasi ögrencilere çesitli konularda (çogu Rusça olsa da) çok zengin seçenekler sunar. Rusya’da egitim, diger Avrupa ülkeleri ve hatta ABD ile kiyasla çok daha ucuzdur – bir derece programi US$2,000-$8,000 civarinda mal olmaktadir. Yasam maliyetleri de yüksek degildir, ögrenciler aylik ortalama US$300-$400 harcarlar.

Rusya’nin konumu dogu ile batinin kesistigi yerdedir ve ögrencilere zengin kültür ve gelenek çesitliligini yasama firsati sunan bir ülke ortaya koyar. Bunlarin yaninda, cömert doga ülkeye zengin petrol, gaz ve mineral kaynaklari bagislamistir; bunun neticesinde de çok uluslu sirketler ile birlikte arastirma ve yüksek egitim heveslisi bilim adamlarini kendisine çekmistir. 

Üniversiteler, öncelikli olarak uluslararasi ögrenci sayisini artirmalari için Rusya devleti tarafindan yönlendirilmistir ve yüksek egitim sistemini Avrupalilastirma çalismalarini hizlandirmak amaciyla adimlar atilmistir.

ÜCRETSİZ KATALOĞUMUZUİNDİREBİLİRSİNİZ
FİYAT TEKLİFİ İSTE
SIKÇA SORULANSORULAR
BİZE SORU SORABİLİRSİNİZ
İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational