KAMPANYALAR

Kore'de Üniversite


Kore'de Üniversiteler için tıklayın KORE'DE EĞİTİM


Kore, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından yayınlanan ICT Gelişmişlik Endeksinde 152 ülke arasında 1. sırada yer almıştır. Kore’nin bilgi teknolojileri sektörü makina, kimya, gemi inşaatı, otomobil sektörleri ile birlikte üst düzeydedir. Hızlı internetin ulaştığı konut sayısı 20 milyonun üstündedir ve hemen her evde hızlı internet mevcuttur. Kore’nin bilgi teknolojilerinde dünyadaki güçlü ülkelerden biri olduğu düşünülürse Koreliler’in teknoloji ve geleneğinin yüksek teknik ve yaratıcı sektörlere uyduğu sonucuna ulaşılabilir. Dünyadaki en dinamik teknoloji gücüne sahip Kore’de alacağınız eğitim siz öğrencilere başarılı olabileceğiniz bir temel sağlayacaktır.


Düşük Eğitim ve Yaşam Masrafları

Kore’deki eğitim ve yaşam masrafları Amerika, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerle kıyaslandığında daha hesaplıdır. Yabancı öğrencilerden extra ücretler talep edilmemekte ve öğrenciler için oluşturulmuş burs programları sayesinde öğrenciler ekonomik olarak zorluk yaşamadan eğitimlerini gerçekleştirebilirler. Özellikle Kore Hükümeti’nin sunduğu burs, yurt, iş ve mezuniyet sonrası iş bulma gibi destekler sayesinde Kore’deki eğitim hayatı daha da kolaylaşmış ve hesaplı hale gelmiştir. Jeopolitik olarak kuzey-doğu Asya’da bulunan Kore, Asya ülkelerine çok yakın mesafede bulunmakta olduğundan hesaplı ücretlerle Kore’ye gelmek mümkündür. Ayrıca kültür olarak da aynı Doğu kültürüne sahip olması hasebiyle kültür farklılığından kaynaklanan zorluklar da yaşanmamaktadır.

Kariyer Desteği

Her yıl yabancı öğrenciler için karıyer fuarı düzenlenerek yabancı öğrencilerin Kore’de iş bulmasına yardımcı olunmaktadır. Yabancı öğrencilerin iş bulmasını destekleyen internet sitesinde ( www.goldcard.or.kr) iş ve eleman ilanları yer almaktadır. Özellikle yüksek teknoloji bölümlerini bitiren mezunlar için gold card sistemi ve yüksek seviye bilim iş gücü için science card sistemleri aracılığı ile yabancı öğrencilerin iş bulmasına ve vize prosedürlerine yardımcı olunmaktadır. 
Kore üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ya da doktora da kayıtlı olan ya da Kore’ye girişinden sonra 6 ay geçmiş dil kursu öğrencileri yarı zamanlı işlerde çalışma imkanına sahiptir. Yarı zamanlı işlerle ilgili bilgi okulların iş ilanları kısmından, internetten ya da yerel gazetelerden elde edilebilir.
ÜCRETSİZ KATALOĞUMUZUİNDİREBİLİRSİNİZ
FİYAT TEKLİFİ İSTE
SIKÇA SORULANSORULAR
BİZE SORU SORABİLİRSİNİZ
İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational