KAMPANYALAR

Çek Cumhuriyeti'nde BEDAVA Eğitim


ÇEK Cumhuriyet'nde Üniversiteler için TIKLAYIN 

Çek Cumhuriyeti, Avrupa'nın ortasında yer almaktadır. Polonya, Almanya, Avusturya ve Slovakya ile komşudur.
 
Başkenti Prag'tır. Prag Çek Cumhuriyeti'nin en büyük şehri olmakla birlikte her yıl binlerce turist çekmektedir.
 
Ülke biralarıyla meşhurdur. Pilsen bölgesinde büyük bira üretim fabrikaları bulunmaktadır.
 
Çek Cumhuriyeti, ekonomik olarak gelişmiş bir ülkedir. Çek Cumhuriyeti Schengen vizesiyle gidilebilen ülkeler arasında yer almaktadır.
 
Çek Cumhuriyeti'nde okul öncesi eğitim 3-6 yaşları arasında verilmektedir. Çek çocuklarının %89'u okul öncesi eğitim almaktadırlar.
 
6 yaştan itibaren 9 yıl boyunca zorunlu tam gün eğitim verilmektedir.
 
Bu zorunlu 9 yıllık eğitim ilköğretim ve ortaöğretimi kapsar. Mezun olan öğrenciler, lise eğitimine başlarlar.
 
Çek Cumhuriyeti'nde devlet üniversitelerinin öğrenimleri Çek vatandaşlarına ücretsizdir. Ayrıca dünyanın en eski 3. üniversitesine sahip olan Çekler, ekonomik olmaları nedeniyle de yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin popüler tercihleri arasındadır.
 
Lisans eğitiminin 3 yıl ve yüksek lisansın 2 yıl sürdüğü ülkede her üniversite öğrencilerin kayıt yaptırabilmesi için kendisi sınav düzenlemektedir. Çek üniversitelerinde Çekçe ve İngilizce eğitim verilmektedir.
 
TOEFL ve IELTS sınavlarında yeterli başarıyı gösteremeyen öğrenciler için 1 yıllık bir hazırlık eğitimi vardır. Bu hazırlık eğitiminde İngilizce ya da Çekçe derslerin yanında üniversitenin düzenleyeceği sınav için de bir sınav hazırlığı vermektedir.
 
Çek Cumhuriyeti'nde üniversite okumak için zorunlu şartlardan biri de sigorta yaptırmaktır. Öğrencilerin sağlık sorunlarında kendilerini güvenceye almalarını sağlayan bu sağlık sigortaları hastane ve muayene ücretlerinin yanında ilaç masraflarını da karşılamalıdır.
 
Çek üniversitlerinde okuyan yabancı öğrencilerin çoğu öğrenci yurtlarını tercih etmektedir. Öğrenci yurtları üniversite kampüsünde bulunup tek, 2, 3 ya da daha kalabalık oda seçenkleri sunarlar. Öğrenci yurtlarında yemek hizmeti verilmemektir fakat öğrencilerin kullanabileceği mutfak bulunmaktadır.
 
Çek Cumhuriyeti'nde konaklama dahil yaşam giderleri 300-350 Euro civarında tutmaktadır. Ekonomik olması ve kaliteli eğitim vermesi nedeniyle yabancı öğrencilerin tercihi olan Çek üniversitelerinde okumak, Türkiye'de bir vakıf üniversitesinde okumayla hemen hemen aynı maliyetlerdedir.
ÜCRETSİZ KATALOĞUMUZUİNDİREBİLİRSİNİZ
FİYAT TEKLİFİ İSTE
SIKÇA SORULANSORULAR
BİZE SORU SORABİLİRSİNİZ
İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational İtown İnternational